Dentysta Wiązowna 2018-01-09T21:07:24+00:00

Dentysta Wiązowna – wybierz profesjonalnego stomatologa

Dentysta Wiązowna to Profesjonalny dentysta – ciesz się zdrowymi zębami przez lata po wykonaniu wypełnień. Wszystko dzięki odpowiedniej profilaktyce, profesjonalnych wypełnieniom i w porę rozpoznanych problemach dentystycznych. Jak rozpoznać profesjonalnego dentystę?

Profesjonalny dentysta prawidłowo postawi diagnozę

Błędna diagnoza-od nie rozpoznania próchnicy we wczesnym stadium, przez nieprawidłowe odczytanie zapisu rtg, może pacjenta kosztować wiele bólu, stresu i pieniędzy. Za błędy dentystów amatorów prędzej czy później trzeba zapłacić. Leczenie kanałowe, implanty, koronki to efekty zaniedbania zębów, które są kosztowne i nieodwracalne. Profesjonalny dentysta posiada sprzęt i wiedzę, która pozwoli mu zdiagnozować problem we wczesnym stadium. Używa najwyższej jakości wypełnień, a w gabinecie można wykonać wszystkie badania: od rtg przez pantomogram.

Profesjonalny dentysta bezboleśnie leczy zęby

Współcześnie nie ma powodu, by pacjent cierpiał na fotelu dentystycznym. Każdy ma inną odporność na ból, niektórzy pacjenci nie chcą znieczulenia, ale rolą profesjonalnego dentysty jest ocenić, czy pacjent cierpi, czy dawka znieczulenia jest wystarczająca i czy ubytek jest na tyle mały, że ząb można leczyć bez znieczulenia. Mało tego, w profesjonalnym gabinecie dentystycznym po ekstrakcji zęba nie jest konieczne przyjmowanie środków przeciwbólowych, nie licząc sytuacji, gdy dziąsło było cięte, a zabieg okazał się skomplikowany.

Dentysta Wiązowna – stawiamy na odpowiednią profilaktykę

Profesjonalny dentysta często musi poprawiać po innych dentystach (np. nieprawidłowo wykonane wypełnienia, niedoleczona w pełni próchnica, która odnawia się pod wypełnieniem), a także skierować na wizytę do higienistki, która nie tylko pozbędzie się kamienia nazębnego, ale też sprawdzi, w których partiach zębów gromadzi się płytka bakteryjna. Większość pacjentów wykonuje niepełne mycie zębów, tzn. poprzestaje na szczotkowaniu, a to dopiero początek. Trzeba również nitkować wszystkie przestrzenie między zębami (a nie tylko te, w których utkwiły resztki pokarmowe). Przestrzeń między zębami należy czyścić specjalną końcówką, a na koniec wypłukać jamę ustną irygatorem. Częstym błędem podczas mycia zębów jest niedociskanie szczoteczki przy dziąsłach, gdzie gromadzi się płytka bakteryjna, a w efekcie powstaje próchnica.

Prawidłowa profilaktyka to gwarancja, że wypełnienia posłużą pacjentowi na lata. Jeżeli nie wykona ona wysiłku prawidłowej higieny jamy ustnej, wkrótce znów zrobi się próchnica. Dlatego tak ważne jest, by pacjent również podjął wysiłek. Szukasz profesjonalnego dentysty? Dentysta Wiązowna – to odpowiedź na Twoje potrzeby. Zapraszamy do kontaktu z nami już dziś!